Аталанта победи Торино с 3:0 в Бергамо в среща от последния 38-ми кръг на Серия "А", която гледахте пряко по MAX Sport 3 HD.

Джанлука Скамака и Адемола Лукман вкараха за шампионите на Лига Европа през първото полувреме, а през второто Марио Пашалич от дузпа оформи крайния резултат.

Така Богинята със сигурност завършва в топ 4, като към момента е на четвъртото място с 69 точки. Торино е девети с 53.

Днешната победа е много лоша новина за Рома и италианския футбол, тъй като бергамаските лишиха от възможността да има шест отбора в Шампионска лига.

Ако Аталанта беше завършил извън топ 4, то шестият Рома щеше да влезе в турнира. Лацио също имаше математически шанс за шестото място. За петия Болоня класирането вече е сигурно.

Бергамаските имат да изиграят още един мач, който е срещу Фиорентина следващата седмица. При победа те ще завършат на третото място, изпреварвайки Ювентус.