Фейенорд постигна една от най-убедителните победи в историята в голямото дерби срещу Аякс - 6:0 на своя "Де Кайп" в дербито на 29-ия кръг. Гледахте го пряко по MAX Sport 2 HD.

Ротердамци унищожиха своя съперник, като това е най-голямата разлика, с която Аякс е губил в дербито. До момента рекордът се държеше от няколко мача, завършили при 5:0. По-рано през сезона Фейенорд спечели в Амстердам с 4:0.

Игор Пайшао вкара два гола за победителите - в 34-ата и 66-ата минута. Два отбеляза и Янкуба Минте съответно в 37-ата минута и 62-ата.

Другите голмайстори за Фейенорд бяха Давид Ханко в края на първата част и Куинтен Тимбер в 62-ата минута. Като цяло ротердамци оформиха разгрома в рамките на десет минути през втората част, когато вкараха три гола. Попадение за 7:0 на Джаханбаш бе отменено заради засада.

Така шампионите събраха 69 точки, но са далече от лидера ПСВ, който е със 78. Осмата загуба през сезона оставя Аякс шести с 45 точки, на седем от топ 4.