ПСВ взе един от последните си трудни и ключови мачове по пътя към титлата в Eredivisie.

В мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD, грандът от Айндховен победи АЗ Алкмаар с 5:1.

Така пет кръга преди края, ПСВ събра актив от 78 точки и убедително води на върха. Тимът от Айндховен има аванс от 12 точки пред Фейенорд, но и мач повече от своя преследвач.

Все пак дори и Фейенорд да вземе всеки от оставащите си двубои до края на сезона, то ПСВ се нуждае само от две победи в петте си мача до края, за да успее да триумфира с титлата на Нидерландия.

А днес в Айндховен гостуваше четвъртият в класирането АЗ, което предполгаше тежка среща.

Но ПСВ бързо показа, че няма да повтори грешката от миналия уикенд, когато допусна единствената си до момента загуба през сезона.

Още до 23-ата минута голове на Бакайоко и Люк де Йонг успокоиха нещата, а в 53-ата минута Де Йонг отново се разписа за 3:0, което тотално реши всичко в мача.

И макар АЗ да върна един гол чрез Павлидис, то Веерман покачи на 4:1. В добавеното време и появилият се от пейката 19-годишен дебютант Йеспер Унекен прати топката в мрежата, за да фиксира крайното 5:1 - с което "филипсите" сложиха край на кошмарната серия у дома срещу АЗ, спечелил последните си четири визити на този стадион.

Сметките показват, че ако Фейенорд не успее да спечели срещу Аякс в неделното дерби от този кръг (пряко по MAX Sport 2 HD от 15:30 часа), то още след две седмици ПСВ може да ликува с 25-та си титла в нидерландското първенство.