Интер победи Виктория Пилзен с 2:0 в Чехия в среща от втория кръг на груповата фаза в Шампионска лига, която можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

Така "нерадзурите" взеха задължителните три точки срещу аутсайдера в група "C", като те бяха много важни след домакинската загуба от Байерн на старта. За Виктория това е второ поражение след това с 1:5 от Барселона.

В хода на целия двубой Интер беше по-активният отбор от двата, но в началните минути домакините успяваха да удържат устрема благодарение на тактически нарушения. Това им донесе набързо три жълти картона.

Моментът за "нерадзурите" дойде в 20-ата минута, когато резултатът беше открит след триходова комбинация. Робин Госенс укроти топката на гърди в наказателното поле и подаде на Хоакин Кореа, който пък веднага отклони за Един Джеко и босненецът реализира с удар по земя - 1:0.

В края на полувремето резултатът можеше да стане 2:0, но удар на Джеко беше спасен, а последвалата добавка от Хенрих Мхитарян пресечена пред голлинията.

Спортинг посече Тотнъм в последните секунди и държи под контрол група D

Интер започна с много шансове за гол втората част. Първо вратарят Йиндиш Станек направи двойно спасяване след удар с глава на Робин Госенс и добавка от Милан Шкриниар от много близка дистанция. Секунди по-късно Джеко стреля опасно и последва нова намеса от вратаря.

Ситуацията се влоши значително за домакините в 61-ата минута, когато Павел Буха направи остър шпагат срещу Николо Барела, който показа, че го боли изключително много. Първоначално съдията показа жълт картон, но след разглеждане с ВАР изгони чешкия полузащитник.

Чехите играха вдъхновено, въпреки числения си пасив. Най-добрият шанс за тях се откри в 67-ата минута, когато удар на Ян Сикора рикошира в Шкриниар и топката заплашително мина до гредата.

Вместо това четири минути по-късно Интер реши мача в своя полза с втори гол. Контраатака беше завършена от Дензъл Дъмфрис след хубава асистенция на Джеко. Пилзен отговори с пряк свободен удар, който принуди Андре Онана да прави първото си значимо спасяване, но до края нямаше нищо друго, което бе за запомняне.