Атлетико Мадрид победи Еспаньол с 2:1 на "Уанда Метрополитано" в драматична среща от 32-ия кръг на испанската Ла Лига, която беше предавана пряко по MAX Sport 4 HD.

Двубоят се разви по идентичен начин като този от първия полусезон, като отново "дюшекчиите" победиха с много късен гол, този път от дузпа. Разликата бе, че сега се случи при числен дефицит и попадение от дузпа.

Така Атлетико запази силната си домакинска серия и вече има четири поредни успеха. Събра актив от 60 точки на четвъртата позиция, колкото имат още Барселона и Севиля, но с по-малко мачове. Еспаньол остава 11-и с 39 точки и продължава да няма победа като гост през 2022 година.

Леванте разби Гранада във важна битка на дъното

Ян Облак направи важно спасяване в началото на мача, а до края на първото полувреме Жоао Феликс пропусна на другата врата.

През втората част се случи всичко интересно. В 51-ата минута Облак отрази много силен удар на Сержи Дардер по земя. Още в ответната атака Атлетико поведе. Куня изведе Караско и той финтира бранител преди да прати топката във вратата. Диего Лопес бе много близо да спаси, но не успя.

В 69-ата минута Облак спаси и удар на Раул де Томас, за да продължи с фантастичните си изяви.

В 71-ата минута Жофри Кондогбия получи втори жълт картон и бе изгонен след игра с ръка на границата на наказателното поле. Решението бе много спорно, тъй като топката се отби в негов съотборник преди да срещне ръката.

По ирония на съдбата Еспаньол изравни от отсъдения пряк свободен удар. Раул де Томас се разписа, а този път намесата на Облак бе много слаба, като и страничната греда помогна.

Въпреки че бе с човек по-малко, Атлетико се втурна в атака в последните минути и стигна до победен гол. Първо удар на Караско беше спасен от Лопес, но при последвалия корнер Раул де Томас изчисти топката с лакът. Белгийското крило Караско застана зад бялата точка и бе точен с втория си гол - 2:1.