Леванте победи Гранада като гост с 4:1 в дерби на дъното на испанската Ла Лига от 32-ия кръг, което можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 4 HD.

Валенсианци изцяло надиграха своя съперник, а освен това им помогна червен картон на Герман Санчес във второто полувреме, който окончателно заличи шансовете на Гранада.

Така домакините продължават да търсят първа победа на своя "Нуево Лос Карменес" през 2022 година, а лошата серия ги оставя на 16-а позиция с 29 точки. Леванте дели последното място с Алавес, като двата отбора имат по 25 точки. Днешният триумф ще донесе допълнитела драма в последните кръгове.

Резултатът бе открит от Дани Гомес в 17-ата минута. Той вкара от лесна позиция след асистенция на Хосе Луис Моралес, който свърши страхотна работа на аут линията.

В 56-ата минута самият Моралес вкара от дузпа за 2:0, като тя бе отсъдена за нарушение срещу него от страна на Герман Санчес. Бранителят бе изгонен с втори жълт картон.

Гостите си подпечатаха победата в 78-ата минута след страхотна контраатака, която бе завършена от Микаел Малса. Асистенцията даде отново Моралес.

В добавеното време на срещата паднаха две попадения. Първо Алекс Коладо върна едно за състава на Гранада с удар по земя от границата на наказателното поле, а малко след това ветеранът Роберто Солдадо се разписа за крайното 4:1.