Борусия Дортмунд се класира за елиминациите в Шампионската лига, след като удари тежко Милан като гост в мач от петия кръг на груповата фаза - 3:1.

Видяхте страхотното представяне на младоците в жълто и черно по MAX Sport 3 HD.

Оливие Жиру изпусна дузпа в шестата минута, а четири по-късно Марко Ройс от 11 метра изведе Борусия напред, за да сложи старт на драматичната вечер. В 37-ата нигерийското крило Сами Чуквуезе изравни със страхотен солов гол, негов първи за Милан.

През втората част обаче вкараха два от суперталантите на Дортмунд. Дебютантът Джейми Байно-Гитънс изведе гостите напред в 59-ата минута, а десет по-късно вкара и резервата Карим Адейеми. И германският отбор е с 10 точки, недостижим за повече от един конкурент в групата, сигурен осминафиналист.

В мач, който видяхте по MAX Sport 4 HD, ПСЖ задържа съдбата си в свои ръце след спорна дузпа в седмата минута на добавеното време, донесла му 1:1 срещу Нюкасъл в същата група F.

Килиан Мбапе изравни от наказателния удар, а преди това Александър Исак бе извел английския отбор напред.

Борусия е с 10 точки на върха на "групата на смъртта" (класирал се), ПСЖ е втори със 7, а Нюкасъл и Милан имат по 5.