Барселона започна новата 2022-а по успешен начин.

Каталунците победиха Майорка с 1:0 като гост в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Атлетико си припомни какво е победа и намери място в топ 4

Така освен успешен старт на годината, Барса постигна втората си победа далеч от "Камп Ноу" през сезона, като също така се приближи и към топ 4, каквато е реална цел пред каталунците.

Момчетата на Шави вече са пети, само на точка зад четвъртия в таблицата Атлетико (Мадрид).

Днес в герой за каталунците се превърна пренебрегваният напоследък Люк де Йонг, който на фона на многото заразени играчи получи шанс за изява.

И нидерландецът го грабна по най-добрия начин, като след две греди, в крайна сметка успя да се разпише с глава в края на първата част.

Това бе достатъчно за Барса да изкове трудната победа, която можеше да им се изплъзне в самия край, ако не бе феноменалната намеса на вратаря Тер Щеген.

Битката на Барса за топ 4 бе подпомогната и от двата ранни мача от вечерта в Ла Лига.

В тях Реал Сосиедад и Бетис направиха издънки.

Реал Сосиедад стигна само до 1:1 в баското дерби с Алавес, докато Бетис шокиращо падна с 0:2 от Селта у дома.

Така Реал Сосиедад вече е на шесто място и на точка зад Барселона, докато Бетис продължава да е трети, но само с две точки аванс пред каталунците.