След шокиращата серия от четири поредни загуби в Ла Лига, шампионът Атлетико (Мадрид) най-сетне успя да победи.

"Дюшекчиите" спечелиха с 2:0 столичното дерби срещу летящия високо Райо Валекано в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 4 HD.

Така освен, че се върна на победния път, Атлетико успя да изпревари днешния си съперник в класирането, като намери място в топ 4.

Успехът бе напълно заслужен, като големият герой на "Уанда Метрополитано" се казваше Анхел Кореа, който вкара и двете попадения.

Той откри в 28-ата минута след удар от малък ъгъл, а в самото начало на втората част реши всичко в мача с второ попадение.

По същото време Елче и Гранада направиха 0:0 в мач, предаван по MAX Sport 4 HD. Домакините останаха с човек по-малко още в началото на второто полувреме, но техните съперници не успяха да измъкнат трите точки - но въпреки това продължиха успешната си серия и вече в шест поредни кръга не са губили.