Селта потегли успешно без Рафа Бенитес

Барселона стана първият отбор, който побеждава Атлетико (Мадрид) с поне 3 гола на стадион "Сивитас Метрополитано" в испанската столица. Каталунците разбиха Атлети с 3:0 като гост в неделя вечер в дерби, излъчено пряко в ефира на MAX Sport 4 HD.

Дерби, завършило с два червени картона - един за Шави, треньора на Барса, изгонен още преди почивката и един за Науел Молина, който пък бе пратен под душовете от съдията в продължението на второто полувреме, оставяйки домакините с човек по-малко при така или иначе решен вече мач.

Роберт Левандовски вкара един гол и асистира за останалите два. Първият от тях бе дело на Жоао Феликс в 38-ата минута. После самият поляк вкара за 2:0 в 47-ата, след което се върна към предишната си роля и даде голов пас на Фермин Лопес в 65-ата минута на двубоя.

Така серията от 25 шампионатни мача без загуба вкъщи за Атлетико най-сетне приключи, след като столичани имаха 23 победи и 2 равенства в последните си 25 двубоя на собствен терен.

Барса е втори - изоставайки на 8 точки от Реал, докато Атлети е пети.