Селта (Виго) се поздрави с победа в първия си мач след раздялата с Рафа Бенитес. В дебютната среща на Клаудио Хиралдес начело на клуба галисийците изненадаха Севиля, печелейки като гост с 2:1 на "Рамон Санчес Писхуан" в мач, излъчен по MAX Sport 4 HD.

Юсеф Ен Несири вкара за 1:0 в полза на Севиля още в 18-ата минута, но Карлес Перес и Йорген Странд Ларсен в рамките на шест минути между 72-ата и 78-ата осъществиха обрата за някогашния тим на Любослав Пенев. Мароканският голмайстор на Севиля се вбеси, когато бе изкаран от игра и потърси саморазправа с треньора си.

Победният гол на Ларсен бе реализиран с пета.

Баски изхвърлиха Атлетико от Топ 4 в Ла Лига

Хорхе Куенка пък донесе победата на Виляреал срещу Валенсия, реализирайки единственото попадение в мача - за 1:0 в 54-ата минута.

Райо Валекано сложи край на кошмарната си серия от 9 мача без победа. Това стана факт благодарение на 2:0 у дома във Вайекас срещу гостуващия тим на Бетис.

Головете за столичани бяха дело на Флориан Лежун пет минути преди края на първото полувреме и Серхио Камейо при оставащи 12 до края на мача.