Атлетик Билбао и Барселона не се победиха - 0:0, в последния мач от неделната програма на испанската Ла Лига.

Видяхте сблъсъка по MAX Sport 4 HD, а той отвори добра възможност за каталунците да се изкачат на второ място след загубата на Жирона като гост на Майорка (0:1), и да се доближат до лидера Реал само на 6 т.

Крушение за Жирона на Балеарските острови

Вместо това Барса изпусна няколко добри положения, напразно очакваше да получи дузпа за нарушение срещу Ямал през второто полувреме, след което се примири с точка.

В добавка контузии на Педри и Френки де Йонг, сменени рано, добавиха към гнева на треньора Шави.

Атлетик изглеждаше доволен на ремито, въпреки че то го отдалечава от четвъртия Атлетико (Мадрид) на пет точки, след като столичани спечелиха по-рано в неделя срещу Бетис с 2:1.

Реал води с 66 точки, Жирона има 59, Барселона е с 58.