Атлетико (Мадрид) прекъсна серията си от три мача без победа, след като надви у дома на "Уанда Метрополитано" гостуващия Реал Бетис с 2:1.

Успехът на момчетата на Диего Симеоне гледахте пряко по MAX Sport 4 HD. По този начин "лос колчонерос" се доближиха на две точки от третия Барселона, който обаче все още не е играл този уикенд.

Автогол на вратаря Руи Силва подари аванс от 1:0 на домакините още в осмата минута в испанската столица. В 28-ата минута Алваро Мората можеше да увеличи от дузпа, но пропусна от 11 метра. След това обаче се реваншира и вкара от игрова ситуация за 2:0 в предпоследната минута на първата част.

Уилиям Карвальо намали в 61-ата с далечен изстрел, а в оставащите тридесетина минути Ян Облак на няколко пъти спираше андалусийци в устрема им да реализират за втори път днес.

Виляреал зарадва феновете си с убедителна победа с 5:1 срещу един от изпадащите тимове в Ла Лига - Гранада, като този двубой също бе излъчван по MAX Sport 4 HD.

Александър Сьорлот наниза хеттрик за "жълтата подводница", след като бе точен на два пъти през първото полувреме и още веднъж през второто. Етиен Капу също се разписа преди почивката, докато Гонсало Гедеш реализира през втората част за Виляреал.

Гостите стигнаха до гол чрез Тео Корбону, направил резултата 5:1 в края. Гранада e предпоследен с 18 точки, докато Виляреал е дванадесети с 32.