Атлетико (Мадрид) постигна победа с 3:1 срещу гостуващия Атлетик (Билбао) и се откъсна на шест точки от баските "лъвове" в класирането на Ла Лига пет кръга преди края. Дербито гледахте пряко по MAX Sport 4 HD, а след успеха футболистите на Диего Симеоне вече имат 64 точки на четвъртото място в класирането, докато Атлетик е пети с 58.

И двата отбора показаха завидна успеваемост - столичани вкараха три пъти с общо три точни удара към вратата, докато гостите от Билбао завършиха със 100% в тази категория, реализирайки единствения си точен изстрел в очертанията на Ян Облак.

Родриго де Пол вкара за 1:0 след четвърт час, но Нико Уилямс изравни в последната минута на първото полувреме. Анхел Кореа върна Атлети напред в 52-ата след асистенция на Коке, а автогол на Унай Симон в 80-ата минута след шут на Лино сложи точка на спорта.

Това бе домакинска победа №22 за Атлетико във всички турнири през сезона, като така "дюшекчиите" се доближиха на един успех от рекордното си постижение от 23 спечелени мача у дома.

Жирона прекъсна мъките си при гостувания (обзор)