Сензацията на сезона в Ла Лига Жирона победи с 2:0 като гост Лас Палмас и е близо до влизане в Шампионската лига. Мачът гледахте пряко по MAX Sport 4 HD.

Така каталунците прекъснаха кошмарната си серия като гост, която включваше пет поредни поражения.

Мачът се разви много интересно, като и двата отбор изпуснаха дузпи през първата част - първо Сандро Рамирес за Лас Палмас, а след това и Артьом Довбик за Жирона. Все пак Давид Лопес изведе гостите напред в 26-ата минута. В 57-ата след нова отсъдена дузпа Довбик се поправи и вкара за 2:0.

Така Жирона поне временно зае второто място със 71 точки, на една пред Барселона, който в понеделник приема Валенсия. Домакините от Канарските острови са 14-и с 37 точки.

В друг мач от днес Хетафе победи последния Алмерия като гост с 3:1 по MAX Sport 4 HD.

Англичанинът Мейсън Грийнууд се развихри за мадридчани с два гола и асистенция, при която точен пък беше Жаиме Мата. За домакините се разписа Антони Лозано.

Хетафе вече е девети в таблицата с 43 точки, прекъсвайки серия от шест мача без успех като гост. Алмерия е безнадеждно последен с 14 точки и официално изпадна.

В друг мач по MAX Sport 4 HD Депортиво Алавес се разправи със Селта в домакинство с 3:0.

Всички голове паднаха през втората част, като малкият син на Диего Симеоне - Джулиано, вкара първия си в ЛА Лига, откривайки резултата. Джон Гуриди и Карлос Бенавидес бяха автори съответно на второто и третото попадение.

Втората поредна победа на Алавес изкачва тима до 12-ото място с 38 точки. Селта е 17-и с 25, засега на шест точки пред 18-ия Кадис, който утре приема Майорка.