Най-успешният отбор в историята на Лига Европа - испанският Севиля, отпадна болезнено в тазгодишните осминафинали на надпреварата. Прякото предаване беше по Max Sport 3 HD.

Андалусийци загубиха с 0:2 след продължения при гостуването си на английския Уест Хям и така с общ резултат 1:2 рано-рано се простиха с надеждите за рекордна седма титла в турнира.

Аталанта е на четвъртфинал, французин закопа Леверкузен

"Чуковете" на Дейвид Мойс, водени от страстните си привърженици, показаха изключителна амбиция и заслужиха триумфа с впечатляващ обрат.

Те изравниха общия резултат с попадение на Томас Соучек в 39-ата минута, като чехът технично отклони с глава перфектно центриране на Михаил Антонио от левия фланг.

Стигна се до продължения, в които лондончани продължиха да са по-активния отбор. Сучек направи пропуск с глава в 98-ата минута, но в 112-ата дойде голяма радост. Тогава удар на Пабло Форналс бе спасен, но Андрий Ярмоленко вкара с добавка и прати в екстаз домакинските фенове.

В другите късни мачове от надпреварата:

Айнтрахт - Бетис 1:1 след продължения (германците се класират)

Лион - Порто 1:1 (французите се класират)

Ето и всички осминафиналисти в турнира Лига Европа: Барселона, Уест Хям, РБ Лайпциг, Брага, Аталанта, Рейнджърс, Айнтрахт Франкфурт и Лион