Аталанта победи Байер Леверкузен като гост с 1:0 и се класира за четвъртфиналите на Лига Европа. Мачът гледахте по MAX Sport 3 HD.

Италианците триумфираха с общ резултат 4:2 и заслужиха мястото си напред, а големият длъжник за германците е Муса Диаби, който направи по един голям пропуск в началото на двете полувремена.

Леверкузен започна силно мача и имаше шанс да поведе рано в резултата, когато удар на Муса Диаби от близка дистанция бе спасен от Агустин Мусо. Това беше единствената опасност пред вратата на бергамаските в първата част. На другата имаше удари от гостите, но твърде неточни.

В началото на втората част Диаби направи втори непростим пропуск, като отново изпусна сам срещу вратаря. Последвалата добавка на Керем Демирбай бе неточна.

"Аспирините" направиха още няколко пропуска след центрирания, но далеч по-безопасни за съперника.

Аталанта се възползва и вкара на контраатака в добавеното време. Резервата Жереми Бога свърши цялата работа, пробивайки към наказателното поле и стреля точно покрай Лукас Храдецки.