Аякс се върна на победния път в нидерландската Ередивизи след победа с 2:0 при гостуването си на Хееренвеен в деветия кръг.

Най-големият клуб в страната забрави за загубата си от Утрехт, която дойде преди паузата за националните отбори и записа трети успех при гостувания от началото на сезона.

Доскорошен играч на ЦСКА разочарова Фейенорд в Ротердам - 2:2

Така със сигурност ще остане лидер в таблицата след края на кръга с актив от 22 точки. Хееренвеен допусна четвъртата си загуба, но е на задоволителната седма позиция с 13 точки.

Аякс днес вкара по едно попадение в двете полувремена. Първо в 24-ата минута головата машина Себастиан Алер бе точен от лесна позиция след пас на капитана Душан Тандич.

В 75-ата минута сръбският ветеран даде втората си асистенция - той преодоля бранител и центрира от фланга, а на далечната греда Давид Нерес отклони с глава за 2:0.