Фейенорд и Валвайк завършиха наравно 2:2 в страхотен мач от деветия кръг на нидерландската Ередивизи.

Това беше втора поредна грешна стъпка за Фейенорд след загубата от Витес в миналия кръг и тимът остава на четвърта позиция с 16 точки. Валвайк продължава да е само с една победа от началото на сезона, но резултатът днес ще се счете за позитивен. Гостите са 13-и със седем точки.

Домакините откриха резултата в 34-ата минута, когато лошо изчистване на топката я прати при Йенс Торнстра и той стреля точно по земя от дузпата.

Валвайк изравни в 37-ата минута. Младият Йенс Одгаард преодоля трима защитници и стреля по земя в далечния ъгъл на вратаря за 1:1.

В самия край на полувремето обратът стана пълен. Центриране от левия фланг намери Одгарард и той с глава отклони към бившия играч на ЦСКА Върнън Анита, който по същия начин прати топката във вратата.

Фейенорд все пак успя да стигне до равенството във втората минута на второто полувреме. След хвърлен дълъг тъч Маркос Сенеси отклони красиво със задна ножица и това се превърна в прекрасна асистенция за Гуус Тил, който вкара от близка дистанция.