Огромна драма и спорна ситауция беляза ръгби двубоя от "Шестте нации" между Шотландия и Франция, който ви показахме пряко по MAX Sport 2 HD.

Ирландия наказа Франция за велика победа в Марсилия

Франция спечели срещата с 20:16, но тепърва ще започнат споровете заради една ситуация, секунди след изтичането на редовните 80 минути.

Тогава се получи схватка на линията на французите, а шотландците претендираха за есе, което щеше да им донесе победата, но съдията не отсъди такова.

Последва дълго преглеждане на ситуацията чрез видео повторенията и сякаш действително топката бе поставена на линията и това трябваше да означава есе, но реферите така и не намериха стопроцентово доказателство, че топката е поставена на земята, заради което не последва промяна на оригиналното решение.

Спорна ситуация, която означаваше драматична победа за Франция след тежкото поражение от Ирландия в предишния кръг.

Равностойна среща в Единбург, в която французите взеха аванса за първи път едва осем минути преди края на срещата.

Тогава при резултат 16:10 в полза на домакините, Франция реализира есе, което Луи Биел-Биаре отбеляза, а след това Томас Рамос отбеляза и допълнителните точки, за да даде аванс на своя тим.

В този момент Франция поведе със 17:16, а малко след това Томас Рамос реализира още три точки с шут, за да даде аванса от 20:16.

И когато всичко вървеше към своя край, буквално с последното си нападение Шотландия сякаш изтръгна победата, но съдиите не мислеха така.

Победа за Франция, а след драматичния успех над Уелс преди седмица, сега шотландците изживяха нова драма, но този път завършила с поражение за тях.

Шотландия поведе с 27:0 в Кардиф, а в края едва удържа уелската лавина