Шотландия спечели трофея Doddie Weir Cup, който е част от магията на великия ръгби турнир на Шестте нации. Тази купа се дава на победителя от прекия сблъсък Уелс - Шотландия, като драматична вечер в Кардиф и успех с 27:26 я прати в ръцете на капитана на гостите Фин Ръсел.

Видяхте мача по MAX Sport 3 HD.

В него шотландците доминираха напълно до 43-та минута, в която поведоха с 27:0 и напълно смълчаха стадиона. Но уелските корави типове се вдигнаха и като лавина налитаха да спасят честта си. Оказа се, че едва не спасиха и повече от това - в края съперникът едва удържа преднината си с 1 точка. И взе първата си победа на уелска земя в турнира от 22 години.

В ранния мач в събота Англия победи като гост Италия с 27:24, като трябваше да постига обрат срещу аутсайдера в надпреварата. Този двубой видяхте по MAX Sport 2 HD.

Така след петъчната победа на Ирландия в Марсилия над французите с 38:17, картината е следната:

Ирландия води с 5 точки, Англия и Шотландия имат по 4.

Уелс е с 2, Италия с 1, а Франция е на последно място с 0.