Сан Франциско 49 направи ясно обръщение към цялата Национална футболна лига, като спечели гръмко гостуването си във Филаделфия - 42:19.

Мачът, който се чакаше от седмици в NFL, видяхте в пряко предаване по MAX Sport 2 HD.

В него обаче интригата се задържа на терена само до полувремето, а и тогава бе видно, че пълният със звезди тим на Сан Фран е на път към победата. Той отмъсти отчасти за загубата на същия стадион във финала на NFC конференцията миналия сезон, когато Фили продължи към Супербоул.

Срещата не мина и без скандали и искри, като напрежението между двата отбора, тлеещо още от онзи мач през януари, се изля и на терена. Спречкване настана в третата четвърт, когато Дре Грийнлоу от Сан Франциско посегна да удари човек от гардовете на домакините, който бе до скамейката на треньорите. И двамата бяха изгонени от реферите и напуснаха терена. А играчите се караха и влизаха в сблъсъци постоянно до края. Сан Фран е 10-3, докато Филаделфия продължава да е лидер в цялата лига с 10-2, но вече само с една победа преднина пред Далас, Детройт и 49-ките в NFC. А това кой ще завърши редовния сезон като №1 има голямо значение - този тим има домакинско предимство в плейофите.

В ранния мач по MAX Sport 2 HD видяхте как Детройт Лайънс спечели гостуването на Ню Орлиънс Сейнтс с 33:28. Гостите излетяха в началото с 21:0 още в първата четвърт и удържаха опита за обрат, за да се придвижат до позиция да са 9-3 за сезона.