Филаделфия Ийгълс и Бъфало Билс сервираха класика в най-големия мач на неделя №12 от редовния сезон в NFL, а вие видяхте двубоя с всичко, което може да се види в американския футбол, по MAX Sport 2 HD. Домакините от Фили спечелиха под поройния дъжд с 37:34 след овъртайм, но резултатът далеч не казва цялата история. Това беше драма и битка, достойна за плейофите.

Бъфало водеше със 17:7 на полувремето и с 24:14 на старта на последната четвърт, а само 1:52 минути преди края на времето излезе напред с 31:28. Но Фили изравни с фийлдгол с невероятен шут от 59 ярда в ужасния порой, който изглеждаше меко казано труден.

В овъртайма Бъфало пак поведе, но там трябва тъчдаун за победа. И при 31:34 Джейлън Хъртс влезе в ендзоната за втория си тъчдаун за мача, давайки победата на домакините. Те са 10-1 за сезона, а в четвърти пореден двубой печелят след изоставане.

И това, след като Джош Алън направи най-силния си мач за сезона с 339 подадени ярда, два пасинг тъчдауна и два, които сам завърши с топката в ендзоната. Бъфало доминираше напълно до средата на третата четвърт и лентата се върна към мача на Ийгълс с Канзас Сити миналата седмица - отново надиграни за 3/4 от мача, но отново намерили сили за обрат. Хъртс бе големият герой с едва 200 подадени ярда, но с 3 пасинг тъчдауна и два, които сам завърши. Включително победния в овъртайма.

Билс са 6-6 и са под въпрос за плейофите, което е изумително след играта, показана в този мач.

В ранния мач по MAX Sport 2 HD Хюстън загуби драматично у дома от Джаксънвил с 21:24, като думата "драматично" е точно на мястото си. В последната секунда домакините бяха на сантиметри от изравняване - буквално. Мат Амендола стреля за фийлд гол от 58 ярда, който щеше да прати мача в овъртайм, но топката стигна до напречната греда, удари я, отскочи, но не влезе между двете странични и остана отвън.

Преди това двамата играчи на куотърбек позицията бяха в стихията си, а мачът бе зрелище. Си Джей Страуд подаде пасове за 304 ярда и 2 тъчдауна, а Тревър Лоурънс - за 364 ярда (1 ТД).

Джаксънвил е 8-3, а Хюстън - 6-4.

Останалите резултати:

Детройт - Грийн Бей 22:29, Далас - Вашингтон 45:10, Сиатъл - Сан Франциско 13:31, Ню Йорк Джетс - Маями 13:34 (от четвъртък).

Атланта - Ню Орлиънс 14:25

Синсинати - Питсбърг 10:16

Индианаполис - Тампа Бей 27:20

Ню Йорк Джайънтс - Ню Инглънд 10:7

Денвър - Кливлънд 29:12

Аризона - ЛА Рамс 14:37

Лас Вегас - Канзас Сити 17:31

ЛА Чарджърс - Балтимор 10:20.

Ден на благодарността в NFL: Дак Прескът "изяде" Вашингтон, после нагриза и пуйка