Традиционните пуйки бяха излапани на терена по време на празничната програма за Деня на благодарността, а вие станахте свидетели на типичните за Щатите гледки по MAX Sport 2 HD. Каналът ви показа три мача от Националната футболна лига в празничния ден, а в тях имаше всичко - зрелище, интрига и гризане на бутчета от печени пуйки.

В ранния мач Детройт, който неизменно играе на този ден като домакин от близо 90 години, загуби от Грийн Бей с 22:29. Това не би следвало да е изненада според традицията, защото Лайънс пада за седми пореден път на свой терен на празника.

Но досега през сезона Детройт е 8-3, вървеше много силно и се очакваше "да развали магията" на този ден. Пакърс продължава ренесанса си и е 5-6, като силната игра на Джордан Лав дава надежди за още по-силен завършек на редовния сезон. Куотърбекът хвърли пасове за 268 ярда и три тъчдауна, добави 39 ръшинг ярда и не допусна сак или пресечен пас в едно чудесно индивидуално представяне.

Далас Каубойс разби с 45:10 Вашингтон във втория мач, предаван по MAX Sport 2 HD, а Дак Прескът направи още по-силен мач на позицията куотърбек за победителите.

Той намери четири пъти съотборници в ендзоната с пасове за тъчдаун, завърши с 331 атакуващи ярда, а в четвъртата четвърт поведе яденето на пуйка след поредния тъчдаун, още докато вървеше играта.

Далас е 8-3, като удължи победната си серия у дома вече на 14 мача.

За десерт, отново по MAX Sport 3 HD, Сан Франциско удари като гост Сиатъл с 31:13, а звездният рънинг бек Крисчън Макафри направи два тъчдауна.

Сан Фран е 8-3, Сийхоукс остават 6-5 в баланса за сезона.