Фенербахче постигна четвъртата си победа в пет мача през сезона до момента в Евролигата. Скоти Уилбекин бе основната движеща сила за турския гранд, реализирайки 17 точки за успеха на своя тим, а освен това добави и 5 асистенции към силното си представяне при 76:67 като гост на Байерн в Мюнхен.

Дербито гледахте директно в ефира на MAX Sport 3 HD.

Партизан и Реал Мадрид ликуват в кипящите дербита от Евролигата

"Фенерите" изоставаха с 19:20 след 10 минути и 41:42 на почивката, но после обърнаха нещата в своя полза.

Те поведоха с 55:47 след третата част, а Байерн се върна в мача и се доближи на две точки (68:66) две минути преди края, но няколко грешки костваха на баварците надеждата за нещо повече.

Марко Гудурич също игра на ниво за Фенербахче и завърши с 14 точки и 6 борби.

Силвейн Франсиско бе единственият играч на Байерн с двуцифрен актив - 11 точки. Германците са с 2 победи и 3 загуби в актива си до момента.