Партизан победи местния съперник Цървена Звезда с 88:86 в голямото дерби на сръбския баскетбол в Евролигата. Можехте да го наблюдавате пряко по MAX Sport 1 HD.

"Гробарите" бяха в ролята на фаворит преди мача от петия кръг, но срещнаха сериозен отпор и можеше да загубят.

Те изоставаха с 12 точки след края на третата четвърт, но взеха последната с 35:21, за да стигнат до втори успех през сезона след този над АСВЕЛ. За Звезда загубата е четвърта в пет мача, като единствената победа остава също над французите.

Най-резултатен за Партизан беше Алекса Аврамович с 14 точки, а Зак Лидей добави 13. За "звездашите" Джоел Боломбой завърши с 16, а Шабаз Напиър с 14.

В другото голямо дерби от Евролигата по MAX Sport 1 HD Реал измъкна победата над Барселона в Мадрид с 65:64.

Тук развоят също беше драматичен, като Реал водеше комфортно преди края на последната четвърт, но в нея Барса наниза 23 точки и се доближи максимално с тройка на Алекс Абринес, но бе твърде късно.

Така "кралският клуб" остава единственият непобеден отбор в Евролигата с пълен актив. Загубата е първа за каталунците и те са втори в таблицата.

Най-резултатен за победителите бе Габриел Дек с 20 точки, а Венсан Поарие добави 14. За Барса Уили Ернангомес завърши с 13, а Ян Весели с 12.

По MAX Sport 2 HD в друг мач от снощи Олимпиакос постигна убедителна домакинска победа над Анадолу Ефес със 75:57.

Костас Папаникулау и Найджъл Уилямс-Гос вкараха по 14 точки, като по този начин гръцкият гранд е с три победи след пет мача. Турците са с две победи и три поражения.