Рилски спортист нанесе първата загуба на Черноморец в Националната баксетболна лига, като го победи с 69:67 в Самоков. Двубоят от празничния 13-и кръг можехте да гледате пряко по MAX Sport 2 HD.

Драмата беше пълна, като домакините стигнаха до успеха пет секунди преди края с кош на Майкълин Скот.

Така бе сложен край на страхотната победна серия на Черноморец от 12 поредни мача, но все пак тимът от Бургас остава лидер с 25 точки. Рилски спортист е четвърти с 21, а между тях са ЦСКА и Спартак Плевен.

Днешният двубой се разви много интересно, като в първата четвърт Рилски беше безпощаден и я спечели с 24:6. Във втората успя да задържи големия аванс, но в третата Черноморец се събуди и я спечели с 26:12. В края на двубоя успя да изравни резултата, но в крайна сметка загуби, след като в последната атака Травис Макконико пропусна отворена стрелба от тройката, която дори щеше да даде успеха на "черните акули".

Балкан излезе трети след труден успех над Левски

Майкълин Скот бе най-резултатен за Рилски спортист с 19 точки и 3 асистенции, а по 9 точки вкараха Чавдар Костов, Джон Флорвиъс и Джоузеф Лоусън. Освен Флорвиъс, дебют за самоковския тим направи и другата доскорошна звезда на Левски Алън Арнет.

За Черноморец Христо Захариев завърши с 23 точки, 4 борби и 3 асистенции. По 11 точки добавиха Шон Смит и Травис Макконико, а срещата пропусна Тони Троша.