Шампионът в баскетболното ни първенство Балкан излезе на трето място в класирането, след като измъкна труден успех със 79:75 над обезкървения Левски.

Показахме ви този двубой пряко по MAX Sport 2 HD.

Ботевградчани вече са с актив 8-5, докато столичани са с 4-9 и няма и помен от доброто начало на сезона за тях. Отборът на Димитър Ангелов остана без двете си чуждестранни звезди в хода на седмицата, след като Алън Арнет и Джон Флорвиъс преминаха в Рилски спортист.

В тяхно отсъствие блесна завърналият се в Левски Зейн Ноулс, който заедно с Димитър Маринчешки водеше успешно съпротивата на гостите с по 16 реализирани точки.

Балкан водеше с 45:41 на почивката, а по-сериозна разлика домакините направиха чак в последната четвърт, когато дръпнаха със 79:66.

До края обаче те не вкараха кош, а Левски направи нелоша серия, но нямаше как да се спаси от поражението.

Най-резултатен за шампионите стана Николай Грозев с 15 точки, към които добави и 5 борби.