Финалното състезание в Цюрих в Диамантената лига роди рекорди, нови шампиони и утвърдени такива, като завесата падна за 2022-ра в лекоатлетическите серии, превърнали се в основно състезание в този спорт.

Гледахте ги през цялата година, включително във финалната вечер от Цюрих, в каналите на MAX Sport.

На 200 м при мъжете Ноа Лайлс събори рекорда на Юсеин Болт в Диамантената лига, който от 10 години гордо грееше на таблото на състезанието - 19.66 сек. Лайлс бяга за 19.51 сек и спечели трофея в дисциплината.

На 100 м с препятствия при жените Тоби Амусан от Нигерия разби конкуренцията с 12.29 сек, което е рекорд на Диамантената лига, но не и нейн личен.

Тя е притежател на най-доброто световно постижение (12.12 сек) и явно гладът за рекорди не е угаснал.

За да не остане по-назад, Мондо Дуплантис също счупи рекорда на сериите, който сам бе поставил. Той преодоля 6.07 м в овчарския скок, защити титлата си в Цюрих и може да гледа назад към 2022-ра с чувство за добре свършена работа.

Един от най-доминиращите в дисциплината му атлети на новото време ще става само по-добър. Освен него, титлите си от миналия сезон защитиха Фемке Бол (400 метра) и Юлимар Рохас (троен скок).

Трайвон Бромел (САЩ) спечели бягането на 100 м при мъжете с 9.94 сек, изпреварвайки Йохан Блейк от Ямайка и Аарън Браун от Канада.

Без изненада завърши спринта при дамите, където Шели-Ан Фрейзър-Прайс удари конкуренцията с 10.65 секунди, с което си гарантира и трофея за сезона.