Френският Нарбон Волей е новият шампион на CEV Challenge Cup. Това стана факт след победа с 3:1 и спечелен златен гейм у дома срещу турския Халкбанк (Анкара), като преди седмица французите бяха загубили гостуването си в турската столица с 0:3 гейма.

В ответната среща Нарбон надви турците с 21:19 в решаващия златен гейм в двубой, излъчен пряко по MAX Sport 3 HD.

За турците това е пореден неуспешен сезон в турнира, след като миналата година те завършиха на трето място.

Разпределителят на Нарбон Никола Уриарте бе избран за “Най-полезен играч” на финалния двубой, докато Реми Басеро бе най-резултатен, забивайки фантастичните 26 точки.

Николас Бруно бе най-добрият игарч на Халкбанк с 18 точки.

Чисто статистически гостите превъзхождаха съперника си единствено при точките от сервис, а във всички други статистически категории французите бяха по-добри.

Те се превръщат в четвъртият френски тим с европейско клубно отличие. Преди тях трофеи на континентално ниво спечелиха Пари Волей, Тур и Кан.