Българският волейболен първенец Хебър се класира драматично за третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Тимът от Пазарджик имаше нелеката задача да заличи загубата с 0:3 гейма от първата среща с румънския Аркада и успя да го постигне.

В Галац българският отбор надигра домакините, след което спечели и решаващия златен гейм.

Двубоят бе предаван пряко по MAX Sport 1 HD.

Волейболистите на италианския спец Камило Плачи спечелиха с 3:1 (27:25, 25:23, 17:25, 25:22), а след това си взеха и златния гейм с 15:10.

Така Хебър се класира за последния трети квалификационен кръг и е само на крачка от влизане в Шампионската лига.

Съперник на пазарджиклии ще бъде победителят от мача между Младост (Загреб) и Линдарен волей (Амрисвил), като швейцарците имат преднина от 3:1 след първия двубой.