България допусна второ поражение в Лигата на нациите. Волейболните националки отстъпиха с 0:3 (20:25, 17:25, 19:25) на домакина Япония в третата си среща от турнира, който се провежда в Нагоя.

И този мач гледахте по MAX Sport 1 HD.

Така японките продължават с пълен актив - три победи от три мача, докато българките са с победа и две поражения на сметката си.

Лоренцо Мичели започна със състав Мария Кривошийска, Елена Бечева, Петя Баракова, Мерелин Николова, Мария Йорданова, Мира Тодорова, плюс либерото Мила Пашкулева, а първата част бе равностойна преди Япония да се откъсне напред с 20:16 и да вземе гейма на 20.

Във втория гейм България изоставаше през цялото време и загуби със 17:25, а в третата част поведе рано с 9:7, но допусна обрат и съответно загуби мача след 19:25.

Най-резултатна от българските волейболистки бе Мария Йорданова с 9 точки, а по 7 реализираха Мира Тодорова и Мерелин Николова.

В последния си двубой от първата седмица на надпреварата в Нагоя националките ще се изправят срещу състава на Германия утре (4 юни) от 9:40 часа, а срещата ще се излъчва директно по MAX Sport 1 HD.