Волейболният национален тим на България записа нова загуба в турнира Лигата на нациите.

Родният тим отстъпи с 1:3 гейма (12:25, 25:20, 24:26, 23:25) от САЩ в мач, който наблюдавахте по MAX Sport 3 HD.

Така след седем срещи от началото на турнира, отборът ни продължава да има само една победа и вече шест поражения.

Това ни отрежда предпоследното място в класирането, като зад нас е само отборът на Австралия, който също ни победи вчера в София и подобно на нас има една победа и шест загуби, но пък точковият актив на австралийците е по-малък.

Днес пред хилядите зрители по трибуните на "Арена Армеец", волейболистите ни изиграха три силни гейма, но подобно нещо не може да се каже за първата част, в която бяхме направо отнесени.

За по-малко от 20 минути САЩ затвори гейма с разгромното 25:12, като в тази част от мача отборът ни изглеждаше просто отчайващо на игрището.

Добрата новина е, че с началото на втория гейм видяхме един преобразен отбор на България, който със силно начало натрупа преднина от 8:3 на първото техническо прекъсване.

До края момчетата ни отлично поддържаха този аванс и заслужено спечелиха втория гейм с 25:20.

Третата част бе най-драматичната в мача. Тя вървеше точка за точка през цялото време, а два поредни аса на невероятния Алекс Николов ни помогнаха да поведем при 22:21, а след това да достигнем до геймбол при 24:23.

За съжаление този златен шанс не бе използван. САЩ изравни, а след това с две точки, които с наши грешки им подарихме, геймът бе затворен с 26:24 за американците.

Последният четвърти гейм в мача започна равностойно, но в средата му опитът на САЩ си каза думата. Американците натрупаха преднина от три точки, който умело задържаха до края и заслужено затвориха частта с 25:23, постигайки победа в мача.

Серията ни от домакинства в София завършва в неделя вечер в 20:00 часа срещу Бразилия, като прякото предаване отново ще бъде по MAX Sport 3 HD.