България загуби с 2:3 гейма от световния шампион Сърбия на първенството на планетата за жени, което се провежда в Полша и Нидерландия.

На стадиона на футболния Витес нашите момичета направиха страхотен мач срещу далеч по-опитния и класен съперник, но отстъпиха с тайбрек - 21:25, 25:22, 27:25, 21:25, 9:15. Мачът можехте да наблюдавате пряко по MAX Sport 2 HD.

Това е втора загуба за тима на Лоренцо Мичели след тази с 1:3 от Германия вчера, но спечелената точка може да се окаже много важна в края на груповата фаза.

За България предстои мач срещу САЩ в четвъртък от 20 часа, а до края имаме двубои още с Канада и Казахстан.

С най-много точки от българите завърши Силвана Чаушева - 18. 17 добави капитанката Елица Атанасиевич, а Мира Тодорова завърши с 13.

За победителките Бианка Буса бе най-резултатна с 26 точки, а голямата звезда Тияна Бошкова добави 22. Трета по резултатност бе резервата Сара Лозо с 16.