Българският национален отбор по волейбол за жени допусна може би най-тежката си загуба под ръководството на Лоренцо Мичели.

Нашите отстъпиха с 0:3 гейма от Канада в Лигата на нациите след 15:25, 13:25, 15:25.

Мачът можехте да гледате пряко по MAX Sport 2 HD.

България е първият отбор в турнира през тази година, който в конкретен мач не успява да стигне до гейм с реализирани 16 точки.

Нищо не се получаваше за нашите както в атака, така и в защита, а Канада меко казано оправда ролята си на фаворит в мача.

Загубата е пета поредна в Лигата на нациите след тези от Доминиканска Република, Япония, Германия и Италия. Във втори пореден мач на турнира в Хонконг нашите не успяха да спечелят гейм.

Канада е наш директен конкурент в битката за оставане в Лигата на нациите, но тимът на Шанън Винцер постигна трета победа в последните четири мача. Намира се на осма позиция с осем точки, докато България е 12-а с пет. Успокоителното е, че Нидерландия и Хърватия, други два от чалънджър отборите, са след нас и са с по нула победи, а в директния двубой спечелихме срещу хърватките.

Най-резултатна в нашия отбор беше Мария Йорданова с едва девет точки. Ивета Станчулова добави 7, а Елена Бечева 5. За канадките Кира Ван Райк завърши с 15, а Хилари Хау с 13.

Следващият мач на България е срещу силния тим на Китай, който до момента е с пет победи от пет мача и лидер в класирането. Мачът е утре от 15:30 часа пряко по MAX Sport 2 HD.