България се върна в играта на олимпийската волейболна квалифищация при мъжете, след като нанесе тежко поражение на Нидерландия - 3:0.

Видяхте мача по MAX Sport 1 HD, а след него отборът на Пламен Константинов е с баланс 2-2 в графите победи и загуби, като събра 6 точки в групата си в Китай.

Отделните геймове бяха спечелени с 25:23, 25:21, 30:28, като първият и третият бяха особено драматични. В заключителната част се стигна и до скандали, когато състезатели и треньори от съперниковия щаб не издържаха, гневни от последната, победна точка на нашите.

За българите обаче това няма значение, те следват плана си и чакат последните три мача от квалификацията, за да опитат да стигнат игрите в Париж 2024.

Те са:

- петък, 6 октомври, 5:00 ч: България - Канада (пряко по MAX Sport 1 HD)

- събота, 7 октомври, 8:00 ч: България - Мексико (MAX Sport 4 HD)

- неделя, 8 октомври, 5:00 ч: България - Белгия (пряко по MAX Sport 1 HD).

Класирането в групата в момента е:

Полша и Белгия имат по 7 т., но са играли по три мача.

Аржентина, Канада и България имат по 6 (само нашите са с четири двубоя), като ние сме пети заради по-лошия си геймов баланс от канадците и загубата в прекия мач с аржентинците.

За Олимпиадата се класират само първите два тима в групата, което означава, че за да има шанс, България трябва да спечели оставащите три мача. И да се надява на благоприятен развой в останалите на съперниците в групата.