Марица започна с тежко поражение седмото си поредно участие в групите на женската волейболна Шампионска лига. Пловдивчанки отстъпиха с 0:3 (15:25, 14:25, 11:25) на Скандичи във Флоренция, а срещата, която видяхте на живо по MAX Sport 2 HD, продължи само 68 минути.

На фона на класата на съперничките поражението бе напълно очаквано. Екатерина Антропова наниза 19 точки за италианския тим, докато най-резултатна за нашите бе Ива Дудова със 7. Осем точкови блокади и 11 аса само допълниха картината на тотална доминация за домакините.

За съжаление, загубата е 19-та поредна за маричанки в групите на Шампионска лига, където те спечелиха за последно на 18-ти февруари 2020-та у дома срещу Уралочка с 3:2.

"Жълто-черните" от Пловдив ще се опитат да спрат лошата серия идния четвъртък, когато приемат другия голям фаворит в групата - турския Екзаджъбашъ, в своята зала "Колодрума". Началният час е 19:00 и ще ви покажем срещата пряко в ефира на MAX Sport 2 HD.