Българският национален отбор по волейбол за жени допусна първа загуба в тазгодишното издание Лига на нациите.

Във втория си мач в Нагоя момичетата на Лоренцо Мичели претърпяха поражение от Доминиканската република с 2:3 гейма - 25:22, 16:25, 25:16, 14:25, 11:15.

Двубоят, който можехте да гледате пряко по MAX Sport 1 HD, беше хаотичен, като двата отбора разменяха надмощието и печелеха геймовете си много убедително.

България за втора поредна година изигра силен мач срещу Доминиканската Република, но не успя да повтори изненадващия си триумф в миналото издание на турнира, когато победихме с 3:0.

Днес Мичели нямаше как да разчита на контузения ни капитан Мирослава Паскова, която получи травма при победата на Хърватия ден по-рано. Много е вероятно тя да не се възстанови до края на турнира.

Най-резултатна за нашите днес бе Елена Бечева със 17 точки, а Мария Йорданова и Радостина Маринова добавиха по 14. За домениканките Елизабет Мартинес бе главната сила в нападение с 25 точки. Гайла Гонсалес добави 19, а Хинери Мартинес 16.

Следващият мач на България е срещу домакина Япония в събота от 13:10 часа и отново ще се излъчва пряко по MAX Sport 1 HD.