Световният шампион Полша и олимпийският първенец Франция намериха място сред най-добрите четири тима в турнира Лига на нациите, който може да наблюдавате по MAX Sport 3 HD.

Поляците имаха по-трудната задача по време на финалния турнир в Болоня, като трябваше да играят пет гейма, за да се справят с Иран.

Световните шампиони все пак спечелиха с 3:2 (25:21, 24:26, 25:18, 16:25, 15:7) и се класираха за полуфиналите.

Макар да завоюва последните две световни титли, отборът на Полша претърпя разочарования с трето и второ място в последните две издания на Лигата на нациите, като този път в Болоня ще иска да стъпи на върха.

Но там конкуренцията ще е огромна, а сред фаворитите е изключително силният тим на Франция, който се разправи с Япония.

"Петлите" не дадоха шанс на своя опонент и спечелиха убедително с 3:0 (26:24, 25:16, 25:20).

Така вече е ясна финалната четворка на турнира в Болоня, която ще поже да гледате утре пряко по MAX Sport 3 HD:

19:00 часа: Полша - САЩ

22:00 часа: Италия - Франция