Финалистите в италианския волейболен шампионат ще бъдат определени чрез пети мачове в сериите.

Това стана ясно след вчерашните мачове №4 от сериите на най-силния волейболен шампионат в света, който може да гледате в каналите на MAX Sport.

Българският национал Алекс Николов бе едно от главните действащия лица за шампиона в последните три сезона - Лубе Чивитанова, който сътвори голям обрат.

Лубе победи с 3:2 Алианц Милано след 23:25, 18:25, 25:19, 25:22, 15:7 в отделните геймове.

Шампионите бяха на прага на първо отпадане преди финала от 2016-а насам, когато изостнаха с 0:2 гейма, но със страхотен обрат успяха да постигнат втора победа в серията, коятo ще се решава в пети мач.

Алекс Николов отново бе на изключитлено ниво. Той бе вторият най-резултатен играч в мачa за своя отбор, като записа 18 точки.

В другата полуфинална серия Пиаченца победи с 3:0 (25:21, 25:23, 25:23) отбора на Трентино и също успя да стигне до пети решителен мач. За гостите Матей Казийски завърши с 13 точки.

Решителните срещи в сериите са във вторник, а домакини са Лубе и Тренто.