Словения за първи път е на четвъртфинал на световно първенство по волейбол при мъжете.

Нацията, която преди десетилетие полудя по спорта, а от тогава не спира да пренаписва историята си в него, отново бе в еуфория в Любляна и изпълни залата "Arena Stozice", за да види как бе победен отборът на Германия с 3:1 (25-18, 25-19, 21-35, 25-22).

Вие видяхте срещата по MAX Sport 1 HD.

Залата подкрепи мощно домакините навръх 34-ия рожден ден на една от звездите - Тине Урнаут. Словенците ще играят с победителя от Нидерландия - Украйна за място в полуфиналите.

Вторият четвъртфиналист е Италия, след като европейският шампион се справи с кубинците - 3:1 (25-21, 21-25, 26-24, 25-18). И тази среща видяхте по MAX Sport 1 HD.

Диагоналът Юри Романо с 14 точки бе най-резултатен за победителите, които чакат съперника си след последните осем тима от двубоя Франция - Япония.

Останалите осминафинали и телевизионното излъчване:

САЩ - Турция (неделя, 4 септември, 18:30, MAX Sport 1 HD)

Полша - Тунис (неделя, 4 септември, 22:00, MAX Sport 1 HD)

Нидерландия - Украйна (понеделник, 5 септември, 18:30, MAX Sport 2 HD)

Франция - Япония (понеделник, 5 септември, 22:00, MAX Sport 1 HD)

Сърбия - Аржентина (вторник, 6 септември, 18:30, MAX Sport 1 HD)

Бразилия - Иран (вторник, 6 септември, 22:00, ще се излъчи на запис от 00:00 по MAX Sport 1 HD).

Конфузно 2:3 от Мексико и България е аут от световното първенство