България поведе в геймовете, но загуби от Полша с 1:3 в Лигата на нациите при жените.

Видяхте по MAX Sport 2 HD как претърпяхме девето поражение в 11 мача срещу състав, който върви отлично на върха в класирането и има девет победи.

В отделните геймове резултатът бе 28:26, 19:25, 16:25 и 15:25, като след много силна първа част на нашите, някъде в средата на втората разликата в класите ярко пролича.

Огънят поддържаше Радостина Маринова, която завърши срещата с 19 точки.

Осма загуба за волейболистките на България - този път срещу олимпийския шампион

За българките остава само един мач в Лигата на нациите - в неделя от 04:30 ч сутринта срещаме Сърбия в Сувон, Южна Корея.

Трудно можем да се надяваме на победа и в този двубой, а това означава, че е много важно за нас Хърватия - която също е с 2 победи, колкото имаме и ние, да загуби и двете си оставащи срещи.  Те са срещу Италия (събота) и Турция (неделя).

Това ще означава, че те остават зад нас в класирането и България запазва мястото си в елита на надпреварата.