Марица допусна 20-та поредна загуба в груповата фаза на волейболната Шампионска лига за жени. Пловдвичанки не успяха да се противопоставят на абсолютния фаворит Екзаджъбашъ и паднаха с 0:3 в своята зала "Колодрума" - 13:25, 16:25 и 20:25.

Видяхте двубоя пряко в ефира на MAX Sport 2 HD, а на трибуните да подкрепя българския тим беше футболната легенда Христо Стоичков.

Едва 72 минути стигнаха на Екзаджъбашъ за крайния успех, в който интрига имаше само в последния гейм, при това до 18:18. Суперзвездата на световния волейбол, сръбкинята Тияnа Бошкович, завърши с 13 точки за победителките, колкото записа и Ханде Баладън.

За Марица появилата се като резерва Виктория Коева и Ива Дудова завършиха с по 8 точки.

Следващото изпитание на маричанки е на 29-ти ноември, когато гостуват на Вашаш в Будапеща в сблъсък на отборите, които имат по две загуби до момента в група B.