Националният отбор по волейбол на България отново загуби в Лигата на нациите. Този път в пет гейма от Куба - 2:3 (25:23, 19:25, 20:25, 25:16, 16:18).

Срещата гледахте пряко в ефира на MAX Sport 2 HD.

Родните национали спечелиха първата част с 25:23 след равностойно начало, съумявайки да затворят гейма в своя полза след две грешки на кубинците в края.

"Лъвовете" поведоха с 13:9 във втория гейм, но разликата бързо се стопи и дойде обрат до 15:21 в полза на Куба, а след това се стигна до равенство в геймовете.

Кубинците обърнаха нещата в своя полза след 25:20 в третия гейм, но в четвъртия българите отново се откъснаха напред с 14:9, а после и с 21:12, за да изравнят след 25:16.

В тайбрека нашите имаха четири възможности да затворят мача в своя полза, но така и не го сториха и в крайна сметка загубиха след 16:18.

Най-резултатен за България бе Александър Николов с 23 точки, 12 добави Мартин Атанасов. Най-много точки в мача отбеляза кубинецът Хесус Ерера - 26.

Това бе шеста поредна загуба за България. Националите са предпоследни в класирането, като зад тях е само Германия, но тъй като Бундестима не е Чалънджър отбор, родните национали ще отидат да играят в допълнителен турнир за спасение, ако не променят играта и резултатите си в последната седмица на надпреварата. Тогава срещаме Германия, Иран, Сърбия и САЩ.