Волейболистките на България са на четвъртфинал на европейското първенство. Националките ни стигнаха сред последните осем на континента благодарение на успех в пет гейма срещу Словакия - 3:2 (16:25, 17:25, 25:19, 25:20, 15:9), като за целта се върнаха в мача от изоставане с 0:2.

Гледахте този мач пряко по MAX Sport 2 HD.

Началото не бе убедително за българките, които бяха в ролята на догонващ през целия първи гейм и в един момент бяха на осем точки от съперника при 8:16, като в крайна сметка загубиха с 16:25. И във втората част нашите не успяха да стигнат до 20 точки, като отстъпиха със 17:25.

След това обаче отборът на Лоренцо Мичели показа съвсем различно лице и заигра далеч по-убедително отколкото в първите два гейма.

И напълно заслужено взе третия гейм с 25:19, а силната игра се пренесе и в четвъртата част, като резултатyt бе изравнен след 25:20.

В тайбрека България просто не остави шанс на съперничките си, дръпна бързо с 5:0, а след това заслужено си осигури място в четвъртфиналите след 15:9.

Следващият съперник на националките е Нидерландия, а срещата е във вторник.

Радостина Мариновa бе най-добра за победата с 21 точки (2 блока).