Лубе Чивитанова допусна първа загуба в тазгодишното издание на волейболната Шампионска лига, при това малко очаквана - в гостуването на Аркада Галац, който заемаше последно място в група Е до момента. Видяхте срещата, завършила с домакинско 3:2 (21:25, 25:23, 25:20, 16:25, 15:10) пряко в ефира на MAX Sport 1 HD.

Александър Николов започна като титлуяр за Лубе и завърши с 20 точки. Българският национал бе заменен в средата на втория гейм, но се завърна на полето за началото на третия. В тайбрека пък отстъпи мястото си на опитния Иван Зайцев при 3:6 в полза на Аркада и повече не се появи в игра.

Топ реализатори в двубоя бяха Гергье от състава на Галац и Лагумджия от гостите с по 21 точки.

Въпреки поражението, Лубе вече е четвъртфиналист, като си осигури спечелването на своята група още след четвъртия кръг, когато беше със 100-процентов актив. На 17-ти януари съставът на обявения за следващ селекционер на България Джанлоренцо Бленджини е домакин на Маасийк в последния си двубой преди елиминациите в надпреварата.