Алианц (Милано) спечели с 3:0 като гост на Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца) в решаващия пети мач, за да се класира на полуфинал в италианската Серия А.

В отделните геймове резултатът бе 25:21, 25:21, 25:22 за победителите, а с този успех серията бе спечелена с 3-2.

Видяхте срещата по MAX Sport 3 HD.

В нея Матей Казийски показа огромния си опит, реализира 9 точки (2 от тях директно от начални удари) и допринесе за успеха на отбора си. Вижте точките на Императора от България във видеото (горе).

Милано ще срещне Перуджа на полуфиналите, докато другата двойка е Тренто - Монца.

Снощи Тимът на Монца елиминира в четвъртфиналите Кучине Лубе Чивитанова с Александър Николов в състава. Алекс отбеляза 19 точки, но това бе крайно недостатъчно при поражението с 1:3.

39-годишният Казийски е петкратен шампион на Италия, като спечели титлата за последен път миналия сезон с екипа на Тренто.