Волейболистите на България загубиха с 2:3 гейма от Канада в четвъртия си мач от първия кръг във волейболния турнир Лига на нациите при мъжете. Гледахте драматичния и маратонски двубой по MAX Sport 3 HD, а поражението в Отава ни отрежда предпоследно място в класирането с 2 точки от 4 срещи. Взехме ги от пораженията с 2:3 срещу Германия и тази сутрин срещу домакините.

Българите загубиха след изоставане с 0:2 гейма - 18:25, 18:25, 26:24, 25:21, 11:15, като показаха характер да се вдигнат за 2:2, да доведат нещата до решават пети гейм... Но там силите не стигнаха при равностойна игра до 11:11.

Мачът тръгна така, че изглеждаше като лесна задача за канадците. В първите два гейма почти не оказахме съпротива, особено след средата на отделните части.

После се видя спортна злоба и качество, особено в гейм №4, който, заедно с показаното в първата част срещу Сърбия на старта на турнира, е вероятно най-добрият за нашия отбор това лято.

Селекционерът Николай Желязков пусна на терена стартов тим от разпределителя Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Александър Николов, Николай Колев, Алекс Грозданов и либерото Мартин Иванов.

Александър Николов завърши със 17 точки за българите, Аспарух Аспарухов отбеляза 15, а Радослав Парапунов добави 12. Насреща имахме един невероятен Стивън Мар, който наниза 25 точки.

Така в четирите си срещи зад Океана записахме четири поражения. Преди драмата тази нощ загубихме от Сърбия (1:3), Германия (2:3) и Полша (0:3). На 15-о място сме с 2 точки, като само Австралия е зад нас с нула.

Предстои вторият етап от Лига на нациите, в който сме домакини на четири двубоя. На 21 юни (вторник) приемаме в 20 часа Иран, три дни по-късно отново в София играем с Австралия, денонощие след това (25 юни) срещаме САЩ, а на 26-и завършваме този миницикъл в "Арена Армеец" срещу бразилците.

Третият етап ще е в Полша в началото на юли, когато ще играем с Италия, Словения, Нидерландия и Китай.