Отборите на българските звезди Александър Николов и Матей Казийски ще играят пети мачове в сериите за влизане на полуфиналите в италианската Суперлига.

Кучине Лубе (Чивитанова) на Николов стигна до важен успех с 3:2 гейма при гостуването си на Монца и така изравни серията на 2:2 победи.

Лубе триумфира след 25:18, 23:25, 25:22, 18:25, 15:13, а Николов изигра пореден много силен мач, като реализира 24 точки. Марлон Янт също отбеляза толкова. За Монца Стивън Маар завърши с 23 точки, а 17 добави Артур Шварц.

Българинът и компания ще домакинстват в мач №5, който е на 27 март. Победителят ще играе на полуфиналите с лидера от редовния сезон Тренто.

Пряко в ефира на MAX Sport 4 HD Милано на Матей Казийски също спечели с 3:2 гейма, но в домакинство срещу отбора на Пиаченца. И тук серията вече е 2:2 победи.

Домакините спечелиха след страхотен обрат - 28:30, 25:27, 25:23, 27:25, 15:6.

Бившата звезда на националния ни отбор отбеляза шест точки. Най-резултатен за победителите бе Фере Регерс с 22 точки, а за Пиаченца Юри Романо реализира 29.

Мач №5 е в сряда в залата на Пиаченца, като победителят ще играе с Перуджа.