България загуби от Нидерландия с 1:3 гейма (16:25, 25:20, 13:25, 20:25) в четвъртия си мач от Лигата на нациите по волейбол. Гледахте срещата пряко по MAX Sport 1 HD.

Нашите бяха надиграни от своя съперник, като това е първа победа за Нидерландия срещу България от 2003 година.

Младият състав на селекционера Джанлоренцо Бленджини игра силно само във втория гейм, като в останалите бързо изоставаше в резултата и нямаше шанс за обрат.

Най-резултатен за "трикольротие" бе Денис Карягин с 10 точки. Георги Татаров реализира 8, а 7 добави Николай Колев.

За нидерландците Нимир и Тер Хорст бяха най-резултатни с по 14 точки.

Така България приключва първата седмица в Лигата на нациите с една победа и три загуби. Следващата дестинация за нашите е Япония, а първият мач е на 4 юни срещу Полша.